Warning: Creating default object from empty value in /arkadia/wp-content/themes/guesthouse/page-fullwidth.php on line 18
Zamek Książ i okolice | Arkadia - Agroturystyka jakich mało

Zamek Książ i okolice

Oddalony o kilkanaście kilometrów od naszej Agroturystyki Zamek Książ to jedna z największych atrakcji naszych okolic.

Zamek Książ

Zamek Książ – zespół rezydencjalny znajdujący się w Wałbrzychu w dzielnicy Książ, na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego, wchodzi także w skład Szlaku Zamków Piastowskich. Obejmuje trzeci co do wielkości zamek w Polsce (po zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu). Jego niewielka część, w tym znajdujący się w części centralnej zamek piastowski, jest udostępniona zwiedzającym. Zespół zamkowy stanowi administracyjnie część miasta Wałbrzych.

Stadnina koni przy Zamku Książ

Stado Ogierów Książ – jednostka hodowli koni, grupująca ogiery głównie rasy śląskiej. Przy stadzie działa również stadnina klaczy. Stado mieści się w zabytkowych zabudowaniach stajennych i powozowni nieopodal zamku Książ w Wałbrzychu na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Palmiarnia

Palmiarnia w Lubiechowie powstała z inicjatywy ostatniego przedstawiciela rodu Hochbergów na Zamku Książ – Jana Henryka XV. Książę budował ją z myślą o swojej  małżonce Marii Teresie Cornwallis – West, zwanej Daisy, która była miłośniczką pięknych kwiatów i oryginalnych roślin. Obecnie w palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin, które reprezentują florę różnych stref klimatycznych i różnych kontynentów. Szczególną uwagę zwracają tu olbrzymie palmy i bogata kolekcja kaktusów.

Książański Park Krajobrazowy

Warto wybrać się na wędrówkę po Książańskim Parku Krajobrazowym ze względu na występowanie tam wielu ciekawych gatunków roślin – ok. 200, w tym 29 gatunków roślin chronionych i 19 objętych całkowitą ochroną. Na terenie parku przeważającym drzewem jest cis pospolity, interesującym okazem jest cis „Bolko” o obwodzie 3m, liczący ok. 400 lat. Na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego przeważa zróżnicowana rzeźba terenu oraz urozmaicone warunki klimatyczne, co sprzyja rozwojowi gatunkowego drobnej fauny.

Zarezerwuj apartament lub pokój, korzystając z formularza.

Zobacz naszą Agroturystykę oraz Atrakcje okolicy w fotografii panoramicznej 3d.

Zobacz więcej zdjęć, w tematycznych galeriach fotograficznych. Agroturystyka, okolice i atrakcje.

Tu znajdziecie podpowiedzi na temat aktywnego spędzania czasu w naszych okolicach.