Warning: Creating default object from empty value in /arkadia/wp-content/themes/guesthouse/page-fullwidth.php on line 18
Kotlina Kłodzka | Arkadia - Agroturystyka jakich mało

Kotlina Kłodzka

Kotlina Kłodzka obfituje w zabytki, atrakcje przyrodnicze oraz uzdrowiska. Niektóre chcemy tu Państwu przybliżyć.

Góry Stołowe

Są w Polsce góry bardziej rozległe, wyższe, groźniejsze i cenniejsze przyrodniczo. A jednak Góry Stołowe cieszą się zasłużoną sławą najbardziej niesamowitych polskich gór. Piaskowcowe labirynty, ciasne przejścia, tajemnicze baszty i grzyby skalne, porosłe wiekowym borem, wysokie na kilkadziesiąt metrów pionowe krawędzie skalne i niesamowite widoki z nich się roztaczające – wszystko to powoduje, że turyści chętnie odwiedzają ten zakątek Ziemi Kłodzkiej. Największą sławą i uznaniem cieszą się Błędne Skały i Szczeliniec Wielki – najwyższa i najciekawsza góra całego pasma.

Uzdrowiska Kotliny Kłodzkiej

Region ten słynie z urokliwych górskich miasteczek, czystego powietrza, szlaków turystycznych i leczniczej wody mineralnej- miedzy innymi dlatego powstały tutaj liczne i słynne w całej Polsce uzdrowiska. Podstawą leczniczych zabiegów są przede wszystkim źródła wód mineralnych, stosowane w kuracjach pitnych i kąpielach. Woda mineralna z Kotliny Kłodzkiej zyskała uznanie i jest z powodzeniem sprzedawana w całej Polsce. W zabiegach leczniczych sprzyja dodatkowo górski klimat, wspaniała przyroda i zaciszność Parków Zdrojowych. Na koniec wystarczy dodać, że przebywali tutaj ludzie najznakomitsi – m.in. prezydent Stanów Zjednoczonych John Quincy Adams i Fryderyk Chopin.

Jaskinia Niedźwiedzia

Znajduje się w Masywie Śnieżnika na Ziemi Kłodzkiej, powyżej wsi Kletno, na wysokości ok. 800 m. Jest to najdłuższa jaskinia Sudetów – liczy około 2500 m korytarzy. Została odkryta w 1966 roku i stała się sensacją naukową na skalę europejską. Znaleziono tu olbrzymie ilości kości zwierząt, w większości gatunków już wymarłych. Od licznych kości niedźwiedzia jaskiniowego wzięła swoją nazwę.

Kopalnia złota w Złotym Stoku

Kopalnia złota jest jedną z największych atrakcji na Dolnym Śląsku. Turyści podczas zwiedzania podziemnej trasy turystycznej przeżywają niezwykłe emocje, odkrywają tajemnicę podziemnego świata. Pierwszy dokument o poszukiwaczach szlachetnego kruszca w Złotym Stoku pochodzi z 1273 roku. Szacuje się, że przez kilka wieków wydobyto z tutejszych kopalni 16 500 kilogramów złota. Dziś kopalnia w Złotym Stoku gości turystów, którym dostarcza niezwykłych przeżyć. Zarówno latem, jak i zimą panuje tu stała temperatura 7 stopni Celsjusza. W skład podziemnej trasy turystycznej wchodzą sztolnia Gertruda, chodnik śmierci, spotkanie z sympatycznym duchem Gnomem.

Śnieżnicki Park Krajobrazowy

Śnieżnicki Park Krajobrazowy obejmuje cenny pod względem krajobrazowym i przyrodniczym rejon Sudetów Wschodnich. W jego skład wchodzą pasma górskie: Góry Bialskie, (Postawna 1114 m n.p.m.), Masyw Śnieżnika (1425 m n.p.m..) i Góry Złote (1109 m n.p.m. – Smrek), stanowiące wschodnią „ścianę” Kotliny Kłodzkiej. Masyw Śnieżnika nazywany jest „Strzechą Europy”, ponieważ z Trójmorskiego Wierchu wody spływają do trzech mórz: Czarnego (Morawa), Bałtyckiego (Nysa Kłodzka) i Północnego (Orlica).

Zarezerwuj apartament lub pokój, korzystając z formularza.

Zobacz naszą Agroturystykę oraz Atrakcje okolicy w fotografii panoramicznej 3d.

Zobacz więcej zdjęć, w tematycznych galeriach fotograficznych. Agroturystyka, okolice i atrakcje.

Tu znajdziecie podpowiedzi na temat aktywnego spędzania czasu w naszych okolicach.